osip
22 اسفند 1401 - 13:24

هیئت های صلح مساجد ناحیه منفصل شهری «نایسر» سنندج افتتاح شد

سنندج- هیئت های صلح مساجد ناحیه منفصل شهری «نایسر» سنندج با حضور معاون توسعه حل اختلاف دادگستری استان کردستان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، معاون توسعه حل اختلاف دادگستری استان کردستان روز دوشنبه در مراسم افتتاح هیئت صلح مساجد ناحیه منفصل شهری «نایسر» سنندج که با حضور ماموستایان و هیئت امنای این ناحیه برگزار شد، اظهار داشت: در استان کردستان ظرفیت بسیار خوبی برای استفاده از معتمدان و ریش سفیدان در مقوله صلح و سازش وجود دارد و در جای جای این استان فرهنگ صلح و سازش نهادینه شده است.

بهادر اسدی افزود: مساجد و اماکن مذهبی اصلی ترین محل تجمع مردم در آئین‌های اسلامی در شهرها و روستاها بوده و هدف از افتتاح این هیئت‌ها مشارکت دادن مردم در سرنوشت خودشان است.

وی خاطرنشان کرد: تشکیل هیئت‌های صلح می‌تواند کمک شایان توجهی به حل مشکلات حقوقی مردم کند.

معاون توسعه حل اختلاف دادگستری کردستان تأکید کرد: قوه قضائیه اقدامات مؤثری در راستای اعتلای فرهنگ صلح و سازش در کشور انجام داده و از بدو تأسیس هیئت‌های صلح در کردستان، پرونده‌های مختلفی از جمله اختلافات ملکی، خانوادگی، قتل و نزاع‌های طایفه‌ای با همکاری و همیاری اعضای شورای حل اختلاف و ستاد صبر استان منتهی به مصالحه شده است.

وی افزود: ناحیه منفصل شهری نایسر واقع در سنندج با ۷۵ هزار جمعیت دارای هفت مسجد بوده و از طیف‌های مختلفی تشکیل شده که با آغاز پویش سراسری «به احترام امام رضا (ع) می بخشم» و با هدف ترویج و توسعه فرهنگ صلح و سازش در جامعه با استفاده از حضور و مشارکت مردم در سه مسجد «شیخ رش»، ابراهیم خلیل الله و شیخ عبدالقادر گیلانی (قدس سره) شاهد فعالیت هیئت‌های صلح هستیم.

اسدی تصریح کرد: تاکنون ۶ هیئت صلح در مساجد سیدقطب، امام حسین (ع)، شهرک پردیس، باب السلام، امام زاده هاجر خاتون و چهار یار نبی در سطح شهر سنندج افتتاح شده اند و مردم روزانه برای حل مشکلات حقوقی و اختلافات خود به این هیئت‌ها مراجعه می‌کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1090438